Scroll Top

|

Hakkımızda
Hakkımızda

Rollpanel Tesisleri, Bursa Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde, 11.000 m2 si kapalı olmak üzere, toplam 32.500 m2 alanda faaliyet göstermektedir. Rollpanel, yıllık 3.500.000 m2 kapasiteli, modern üretim teknolojileri ile donatılmış tesislerinde sandviç panel üretimi gerçekleştirmektedir.

Sandviç panel üretiminin yanı sıra, yapı-inşaat işlerinde gerekli olan aksesuarların ve panel formunda bükümlü üst mahyaların üretimi de Rollpanel tesislerinde gerçekleştirilmektedir.

Donanımlı ve yetkin insan kaynağı ile, müşteri odaklı çalışma yöntemlerini benimseyen Rollpanel, paydaşlarıyla etik değerleri ve şeffaf iletişim kurmayı ön planda tutmaktadır. Rollpanel kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle yükselen mimari ve estetik talepleri karşılayacak hızlı, estetik ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

Rollpanel; doğal kaynakların ve enerjinin verimli kullanımını, emisyonların izlenmesini ve etkin atık yönetimini sürdürülebilirlik anlayışının gerekliliği olarak görmektedir. Çevresel sürdürülebilirlik yaklaşımı ile üretim prosesinde çevre dostu n-pentan gazı kullanmaktadır.

Manifestomuz

Ekibimiz ve Çalışma Felsefemiz

Şirket değerlerimize uygun Dürüst, Güvenilir, İnsana Saygılı, Şeffaf, Yapıcı, Katılımcı, Yenilikçi, Açık Fikirli bir ekip ile çalışmak ve ekibimizin her üyesinin çalışırken Keyif - Mutluluk - Huzur - Başarı ve Parçası Olma duygularını hissedebilmesidir.

Güvenlik

Rollpanel olarak tüm çalışanlarımızı firmanın en önemli varlığı olarak görüyoruz. Bu nedenle temel hedefimiz, her bir Rollpanel çalışanının evine sağlam ve sağlıklı olarak geri dönebilmesini güvence altına alabilmektir. Sıfır kaza Rollpanel çalışanları için tek kabul edilebilir hedeftir. Bu her yönetici için zorunluluktur. Tüm koşullarda biz “Önce Güvenlik” yaklaşımını benimsiyoruz.

Çevre

Çevremizi korumak, firmamızın faaliyetlerinden kaynaklanacak çevre kirliliğini önlemek ya da azaltmak, atıklarımızı minimize etmek ve sürekli iyileşmeyle çevre ile ilgili bilinçlendirme, koruma, geliştirme çalışmalarını sürdürmek öncelikli sorumluluğumuzdur.

Sosyal Sorumluluklarımız

Sosyal Sorumluluk ile ilgili şirketimizin benimsediği aşağıdaki prensipler konusunda, çalışanlarımızın bilinçlendirilmesi ve uygulamada sürekliliğin sağlanması yönetim ekibimizin başlıca sorumluluklarındandır.

Sağlık ve Güvenlik

Tüm çalışanlarımıza iyi uygulama örneği olarak benimsenecek seviyede güvenli , sağlıklı bir çalışma ortamı sağlıyoruz.

Ücretler

Çalışanlarımızın ücret ve sosyal haklarını belirlerken, refah ve mutluluklarını sağlayacak koşulların oluşmasına öncelik veriyor, piyasa koşullarını göz önüne alıyor, çalışma yasaları ve şartlarına uygun koşullar sağlıyoruz.

Çocuk İşçiler

Resmi kurumlar tarafından onaylanan eğitim ve çıraklık programları haricinde, 16 yaşından küçük işçileri çalıştırmıyor, kesinlikle çocuk işçi istihdam etmiyor, geçici faaliyet amaçlı sahamıza giren iş ortaklarımızın da ilgili kurala uymalarını sağlıyoruz.

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerine ilişkin yasalara uyuyoruz.

Politikalarımız

Kalite Politikamız

  • Tüm ürün, süreç ve hizmetlerimizde en yüksek kalite standartlarına ulaşmak için gerekli kaynakları sağlamak ve müşteri beklentilerini aşmak,

  • Çalışanlarımızın beklentilerini karşılamak suretiyle güvenilir bir çalışma ortamı yaratarak iş sürekliliğini sağlamak,

  • Sürekli iyileştirme mantığı ile gelişmek ve tedarikçilerimizi geliştirmek,

  • Tasarım yeteneğimizle, müşterilerimize özel çözümler üretmek ve sektörde fark yaratmaktır.

Çevre, İSG, Sosyal Sorumluluk Politikamız

Ana Politikamız; tüm paydaşlarımızla,

  • Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler sözleşmesi taahhüdü'ne,

  • Tüm yasal yükümlülüklere,

  • Kamuoyuna deklare ettiğimiz manifestoda tanımlı politikalarımıza uyarak,

Çevre, Sağlık, Güvenlik, Sosyal Sorumluluk konularında sürekli iyileştirme hedefi ile sektörde ve ülkede öncü, yönlendirici bir model işletme olmak, bunun ötesinde her bir çalışanımızın bu politikaları etrafına yaygınlaştırmak için birer aktivist olarak hareket etmesini sağlamaktır.